Genel

Mobil Uygulama Türleri

Mobil uygulamalar genellikle akıllı telefonlar, tabletler, dizüstü bilgisayarlar veya masaüstü bilgisayarlar gibi mobil cihazlarda çalışmak veya çalıştırmak için tasarlanmıştır. Kullanıcıya istenilen fonksiyonlarla hizmet etmek için konuşlandırılmıştır. Uygulamalar, belirli bir işlevle sınırlı olan ve genellikle herhangi bir kodlama dili tarafından geliştirilen minyatür bir simge olarak oluşturulmuştur. Her uygulama bireysel işlevler sağlar ve çoklu görev sağlar. Kullanıcının talebine göre tercih ettiği uygulamaları seçmesine olanak tanır. Uygulamalar, kendi avantajları ve sınırlamaları olan ve kullanıcı tarafından akıllıca erişilebilirlik ile aşılan şık bir yaklaşım olarak tasarlanmıştır.

Mobil uygulama yaptırmak için hizmetlerimizi inceleyebilirsiniz!

Mobil Uygulama Yazılımı Türleri

 • Yaygın olarak bulunan mobil yazılım ana üç kategoriye ayrılmıştır.

  Yerel Uygulamalar
  Hibrit Uygulamalar
  Web uygulamaları

 • 1. Yerel Yazılım Uygulamaları

 • Yerel uygulama, depolama alanında bulunan görsel ve yapısal öğelere geniş erişime sahiptir. Uygulama, veri yorumlama ve sıralama gibi pazarlama avantajlarını ve sınırlamalarını korumak için kullanılır, ancak kendi talepleri ile sınırlıdır. Birden çok platformda yaygın olarak kullanıldığından geliştirme maliyeti diğer uygulamalardan daha yüksektir. Yerel uygulamalar için yapılan son ankete göre para kazanma oranı ve trend yüzde otuz arttı. Yerel bir uygulamaya sahip cihaza birçok API’ye erişilebilir. Yerel uygulamalar genellikle tanıdık bir işletim sistemi ve kullanıcı dostu arayüz ile oluşturulur, ancak kodun taşınabilirliği diğer uygulamalarda kullanılamaz. Bu uygulamanın bakımı, kurulum maliyetine benzer şekilde daha yüksektir.
 • 2. Hibrit Yazılım Uygulamaları

Yerel uygulamalara benzerler ve birden çok ortamda kullanılırlar, ancak minimum maliyet kurulumu gerektirir.Gelişmesi için ileri beceriler gerektirir. Uygulama içeriği simge sarmalayıcısına kadar sınırlıdır, oysa tüm veriler daha yavaş yürütülür ve maksimum yanıt süresi gerektirir ve daha yavaş yüklenir.İlk kurulum maliyeti ücretsizdir ve şu anda piyasa oranında kullanımı artmaktadır.API’ye benzerler ancak düşük kaliteli özelliklere sahiptirler.Yerel bir uygulama olarak eksiksiz bir deneyim sunamaz, ancak UI ve UX ile birleştiğinde kısmi bir yerel görünüm sağlayabilir. Kodun çoğu taşınabilir ve diğer platformlara dağıtılabilir.

3. WebYazılım Uygulamaları

Uygulamalar, yalnızca internet bağlantısı olduğunda erişilebilen çevrimiçi bir tarayıcıda mevcuttur. Bu uygulamaların performansı, internet bağlantısının hızı ve tarayıcı yükleme süresi ile hesaplanır. Birim kodları nedeniyle ucuz bir fiyata satılmaktadır. Bu uygulamanın birçok avantajı vardır. Ancak dünyadaki insanların yalnızca yüzde 14’ü tarafından kullanılmaktadır. Para kazanma, reklam ve bilgi kartı abonelikleri yayınlayarak elde edilebilir. Coğrafi konumları işaretlemek gibi bazı işlemler API ile sınırlıdır. Bu uygulama CSS, HTML ve JavaScript kullanılarak geliştirilmiştir. Taşınabilirdir ve daha hızlı yürütme ile herhangi bir web tarayıcısında konuşlandırılır.

Mobil Uygulama Türleri

Neden Mobil Uygulama Yazılımını kullanıyoruz ?

 • Mobil uygulama, akıllı telefonlar, mobil cihazlar veya tabletler üzerinde çalışmak üzere geliştirilmiş bir yazılımdır. Online bankacılık, çevrimiçi alışveriş, e-postalarına erişme, animasyonlu oyunlar oynama, günü veya ayı planlama gibi benzersiz hizmetler sunar. Web uygulamaları olarak da adlandırılırlar. Yerel mobil geliştirme araçları, geliştiricinin gerekli platformda gelişmiş kalite ve niteliklerle basit ve kullanıcı dostu herhangi bir özel uygulamayı tasarlamasını sağlar. Kullanımları için birçok neden mevcuttur.Günlük aktivitelerde takip edilen birkaç neden aşağıda listelenmiştir:Mobil uygulama çok daha hızlı çalışır ve eşzamanlı eylemler gerçekleştirir. Sahibi gibi davranır ve düşünür ve işi saniyeler içinde tamamlayarak kar ve kazanç sağlar.
  Milyonlarca web sitesinden bir göz açıp kapayıncaya kadar veri indirebilir, yükleyebilir, alabilir, çıkarabilir. Ana sınırlama, tarayıcı ve internet hızı ve veri paketlerinin aktarımı olabilir.
  Mobil uygulama, kullanıcıya kişiselleştirilmiş görünümü ve rahat erişilebilirliğine göre özelleştirilmiş ayarlar sunar.
  Ayrıca, kullanıcıyla konuşmak için eğitilebilir ve konuşmasına cevap verebilir ve kullanıcıya keyifli bir deneyim sunabilir. Cep telefonunu adresi, kişisel notları, hatırlatıcıları, finansmanı ve önemli tarihleriyle kişiselleştirebilir.
  Mobil uygulamalarla anında çevrimdışı ve çevrimiçi erişim mümkündür. Uygulamaya tıklayarak, online bankacılık, alışveriş, oyunlar parmaklarınızın ucunda. Yüksek grafik özellikli oyunlar çevrimdışı modda da oynanır ve haberlere çevrimdışı modda erişilebilir.
  Gelişmiş cihaz özellikleri, mobil yazılımı daha popüler hale getirir. Cihazlar, ödeme, konum, pusula, diğer cihazlara bağlanmak ve birçok amaç için kullanılan Kamera, GPS, Barkod tarayıcı, PFD ve NFC vb. Olabilir. Kullanıcı parmaklarının ucunda dünyanın çeşitli bölgelerini keşfedebilir ve bunlara bağlanabilir.
  Mobil yazılımın özel bir push bildirimi özelliği vardır. Anlık bildirim olarak bir açılır mesaj gönderme yeteneği, kullanıcının görevi hatırlatmasını sağlar ve iş açısından bakıldığında bir reklam bildirimi veya abonelik mesajı da olabilir.
  Çekici renklerle kıstırma, sürükle ve bırak, döndürme gibi özelleştirilmiş bir ayar ile kendi markasını tasarlamak için de kullanılabilir.
  Mobil yazılım uygulaması, bir işletmenin üretkenliğinde büyük rol oynar. Zaman ve maliyet tasarrufu sağlayan reklam ve dijital pazarlama yoluyla kullanıcının markasını piyasaya sürmesine yardımcı olur.

  Avantajlar;

  Oldukça etkileşimlidir ve artan verimlilikle çalışır ve kişisel ve profesyonel deneyimlerde olağanüstü sonuçlar sağlar. Evde sanal ofis oluşturma seçeneğinden iş yapan çalışanlara yapılan görünürlüğü artırır. İnternet bağlantısı, bulut bilgi işlem ve bulut depolamaya erişmek için dizüstü bilgisayarınızı veya bilgisayarınızı internet destekli cihazlara bağlar.
  İnternet, karmaşık bir görevi yerine getirmek ve yönetmek için bir süper bilgisayar oluşturabilir. Cihaza yazılım oluşturarak elde edilen bilgilerini paylaşmak ve dünyayı şaşırtıcı bir deneyimle şaşırtmaya çalışmak için kullanıcıyı dünyaya bağlamak kolaydır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir