Genel
e-ticaret

E-ticarete Nasıl Başlanır?

Eğer bu başlığa tıkladıysanız bir e-ticaret işi kurmak için niyetiniz ve belki de planlarınız var demektir. Henüz bir ürün ya da hizmetiniz olmasa da e-ticaret pazarının potansiyelini görüyor ve dahil olmak istiyorsunuz. Zira online satışların 2020’de 27 trilyon doları aşacağı tahmin ediliyor. Ve siz de neden kazananlar listesine dahil olmayasınız…E-ticarete nasıl başlanır, nelere dikkat etmek gerekir hepsine makalemizden ulaşabilirsiniz. 

İlk E-Ticaret İşletmenizi Kurmak için Hızlı Bir Kılavuz

Ne satmak istediğinizi belirleyin!

Bir e-ticaret işine başlamanın ilk adımı ne satmak istediğinize karar vermektir. Envanter, herhangi bir e-ticaret işinin can damarıdır, bu yüzden bunu doğru yaptığınızdan emin olmak istersiniz. Bu nedenle, hangi ürünlerin satılacağına ve ürününüzün nasıl kaynaklanacağına nasıl karar vereceğinize dair birkaç ipucu paylaşacağız.

Kendi ürünlerinizi üretmenin avantajları vardır. Ancak birkaç zorlukla karşılaşacağınızı da bilin. Örneğin bir fikre bağlılık, yüksek üretim maliyetleri gibi. Ancak ürünün nihai fiyatını, nerede satılacağını ve nasıl satılacağını kontrol etmek isteyenler için mükemmel bir seçenek olacaktır.

Eğer kendi ürününüzü üretmeye çok gönüllü değilseniz diğer seçeneğiniz

ürünleri diğer üreticilerden elde etmektir. Bu rotaya gittiğinizde, malları stoklamayı ve ürünleri envanter olarak tutmayı seçebilir veya ögeleri doğrudan üreticiden gönderilecek şekilde düzenleyerek dropshipping yoluna gidebilirsiniz.

Bir üretici ile iş yapmadan veya kendi ürettiğiniz ürünü satmayı taahhüt etmeden önce, kendinize sadece tam olarak ne satmanız gerektiğini ve insanların bu ürünü satın alıp almayacağına dair soruları sormanız gerekir.

Başka bir deyişle, hedef pazarınızı araştırmanız ve hangi ürünlerin online satış yapmak için ideal olduğunu ve bunlara bir talep olup olmadığını araştırmanız gerekir.

E-ticarete Nasıl Başlanır?

Ürünleriniz için tedarikçi bulmak!

Hangi ürünleri satacağınızı belirledikten sonra, malınıza nasıl kaynak bulacağınızı bilmeniz gerekir. İster hazır mal satıyor olun, ister onları üretin (ve böylece ham madde sağlamak için satıcı bulmanız gerekir), doğru tedarikçileri bulmanın bazı yolları şunlardır:

İnternet sayesinde, mükemmel tedarikçilere ulaşmak bir tık uzağınızda olabilir. Potansiyel satıcıları bulmak ve araştırmak için kullanabileceğiniz birçok online tedarikçi kaynağı vardır. Tedarikçi aramanızı daraltmanın iyi bir yolu, ticari organizasyonların web sitesini kontrol etmektir. Çoğu, potansiyel satıcıları sıfırlamanıza yardımcı olabilecek tedarikçi kaynaklarına sahiptir. Basitçe Google’da ”ürününüz veya endüstriniz” ticaret birliği” yazdığınızda ulaşabilir olmalısınız.

Zamanınız ve bütçeniz varsa, sektörünüzdeki ticaret fuarlarına katılmaya çalışın. Bu, potansiyel satıcıları karşılamanızı ve karşılamanızı ve ürünlerini şahsen görmenizi sağlayacaktır. Yine, hızlı bir Google araması katılacak doğru etkinlikleri bulmanıza yardımcı olacaktır.

Sektörünüzden başka birini tanıyor musunuz? Onlara birlikte çalıştıkları tedarikçiler hakkında sorular sorun. Araştırmanızı tamamen online yapmak yerine, bir satıcıyla çalışma konusunda ilk elden deneyime sahip biriyle konuşmak daha faydalı olabilir.

Tedarikçilerle İnceleme ve İletişim

  • Potansiyel satıcılar ile iletişim kurarken bunları sormayı unutmayın!
  • Ödeme şartlarınız neler? (Teslimatta nakit olabilir, net 30 gün, net 90 gün vb.)
  • Minimum sipariş gereksinimleriniz nelerdir?
  • Toplam maliyet ne olur? (Ürünlerin maliyetine ek olarak, nakliye masraflarını, taşıma ücretlerini vb.
  • Sorumluluk sigortası belgesi verebilir misiniz? (Geri çağırma, ürün arızası vb. Durumunda sigortaya ihtiyacınız vardır.)
  • Siparişler gelmezse ne olur? (Geç veya teslim edilmemiş siparişler hakkındaki politikalarını bilmelisiniz)
  • İncelemeleri okuyun – Tedarikçilerle doğrudan konuşmak, onları değerlendirmenin en iyi yolu olsa da, satıcı yorumlarını okumak da yardımcı olacaktır.
  • E-ticaret teknolojinizi ve çözümlerinizi ortaya çıkarın
  • Yapmanız gereken bir sonraki şey işin teknolojik kısmı. Neyse ki, bu bölüm çok zor olmak zorunda değil. Birkaç kullanıcı dostu platform ve çözüm, mağazanızı sınırlı teknik bilgi ile hazır hale getirmenizi sağlayabilir. Ancak nereden başlamalı ve hangi çözümlere başvurmalısınız? Genelikle profesyonel firmalardan destek almak bu anlamda size daha büyük güven verecektir. E-ticarete nasıl başlanır kısmını atlattıysak şimdi sıradakiler gelsin;

Hosting ve Alan Adı Kaydı

E-ticaret platformunuzu seçmek

Ödeme ağ geçidine karar vermek

E-ticaret girişiminizi pazarlamak

İşletme performansını ölçmek gibi işleri sırayla başarmanız gerekir.

Tüm bu işlemleri tek elden yönetmek için Salter Group ile en kısa zamanda iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.