Genel

Üretimini Kendiniz Yapabileceğiniz 5 E-Ticaret Sitesi Fikri

E-ticaretin yükselişini gözlemledikçe hemen hemen herkesin aklına bir fikrim olsa da ben de e-ticaret ile satış yapmaya başlasam gibi fikirler gelebiliyor. E-ticaret yolculuğunun en zor kısmı iyi bir fikre sahip olmaktır. Ne satacağınızı bilmek çok önemlidir. Sektördeki açık alanları ve çok talep edilen fikirleri takip etmek başlangıç için yardımcı olabilir. Aynı zamanda kendi ürettiğiniz ürünleri satmak çok daha karlı ve tatmini bol olabilir. İşte size fikir olabilecek , kendi üretebileceğiniz bazı e-ticaret fikirleri…

E-ticaret paketlerimizi incelemek için tıklayınız!

Takı

E-ticarete kendi takı ürünlerinizi üreterek başlayabilirsiniz. Bu alanda çok fazla seçenek olması gözünüzü korkutmasın. Takı ürünlerinde hitap edilecek çok sayıda farklı tür, stil, malzeme ve niş olduğu için çok çeşitli bir kategoridir. Halihazırda bazı mücevher yapım becerileriniz varsa doğru yoldasınız, ya da bazı mücevher yapım tekniklerini öğrenmeye ve geliştirmeye başlamak isteyebilirsiniz. Küpeler, kolyeler, bilezikler veya yüzükler arasında tek bir ürünle başlamanızı ve her şeyi hemen yapmaya çalışmak yerine iyi yapmayı öneriyoruz. Müşterilere satılabilecek yüksek kaliteli parçaları nasıl üretebileceğinizi ne tür bir farklılık sunacağınız ve ürünlerinizi talebi karşılamaya yetecek kadar tutarlı hale getirmek için nasıl yeterli malzeme sağlayacağınızı düşünmeye başlayın.

Teraryum

Teraryumlar, az bakım gerektiren ancak güzel görüntüleri sayesinde, ev dekorasyonunda trend olan bir üründür. Genellikle küçük cam kavanozlarda, kaselerde veya kaplarda bulunan mini ekosistemler olarak temsil edilirler. Yapımı kolaydır ve bitkilere ilgi duyuyorsanız veya teraryumları nasıl bir araya getireceğinizi öğrenmekle ilgileniyorsanız o zaman bu sizin için bir iş fikri olabilir. Portatif oldukları için e-ticaret yöntemi ile satılması kolaydır ancak cam kavanozların nakliye ve taşıma gerekliliklerini ve ülkenizdeki veya yurt dışındaki tesislerin nakliyesini engelleyebilecek tüm düzenlemeleri düşünmelisiniz.

E-Ticaret Fikirleri

Yastık

Kanepe ve koltuklar yıllarca kullanırken yastık ve kırlentler neredeyse 6 ayda bir değişime uğrayabilir. Kullanışlı bir ev eşyası olan kırlentler dekoratif amaçlıdır ve alanlara bir miktar renk veya sanat eseri enjekte eder.Hep yatak odaları hem de oturma odaları için farklı doku, renk ve kumaş çeşitlerinde kırlent ve yastıklar üretebilirsiniz. Kişiye özel yastıklar, el sanatları kullanılarak üretilen kırlentler, baskılı yastıklar gibi pek çok fikir üretebilirsiniz.

Plaj Havluları

Bulunduğumuz coğrafya 3 tarafı denizlerle kaplı müthiş bir cennet. Her yıl milyonlarca insan plajlarda. Neden bu durumu değerlendirip, standart plaj havlularından sıkılanlara bazı ürünler satmıyorsunuz? Plaj havluları hem deniz hemde havuz severlerin satın almaktan çok hoşlandığı ürünlerdendir. Hep kendi yaratıcılığınızı kullanabilirsiniz hem de düşük maliyetli bir üründür. Piyasada eksik olan farklı ne tür tasarımlarla yola çıkacağınızı düşünün. Baskılar, el işlemeleri, danteller, kişiye özel tasarımlar ve organik kumaşlar ilgi görebilir.

Online Eğitim

Eve yanlış duymadınız. Eğer bazı konularda eğitim verebileceğinizi düşünüyorsanız neden bu online olmasın. Özellikle korona pandemisi nedeniyle online eğitim almak isteyenlerin oranı yükseldi. Eğer birebir eğitim gerektirmeyen konularda uzmanlık alanınız varsa ve kendinizi bu konuda iyi tanımlayabileceğinizi ve ifade edebileceğinizi düşünüyorsanız hemen bir online eğitim platformu kurabilirsiniz. Eğitim konusunda gitar öğretmekten, yogaya, dil öğretmekten, nakış öğretmeye kadar farklı konuları seçebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir