Genel
b2b_sirketler

B2B Şirketler İçin E-Ticaret Büyük Bir Şans Olacak!

2020’de B2C endüstrisine kıyasla B2B şirketlerin e-ticaret dönüşümlerinin B2C’den iki kat daha büyük olacağı tahmin edilmektedir. Hatta istatistikler B2B’nin 2020’den 2025’e kadar en büyük e-ticaret hacmine sahip olacağı bekleniyor. Bu yükselişin ardında ise şunlar olduğu düşünülüyor;

  • Yükselen mobil ve internet gelişimi
  • Büyük veri ve bulut tabanlı e-ticaret platformları gibi teknolojik gelişmeler
  • Gelişmiş nakliye ve ödeme seçenekleri
  • Tek kullanımlık gelirlerde artış.

E-ticaret paketlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

B2B Şirketler İçin E-ticaret Sitesi Önerileri

İster B2B ister B2C olsun, tüketicilerin çoğunluğunu doğrudan bir pazarlama stratejisiyle nasıl birleştirebilirsiniz? İşte, zaman içinde ve tutarlı bir şekilde uygulandığında başarıyı yakalamanıza yardımcı olabilecek beş adım.

Blog Sayfası Şart!

Size gelen müşterilerin sadece alışveriş yapmaya geldiklerini düşünmeyin. Aynı zamanda sizden keyifli vakit geçirecekleri yazılar, rasyonel kararlar vermelerine yardımcı olacak bilgiler de istiyorlar. İşletme dalınız ile ilgili bir blog oluşturduğunuzda, hem müşterinize katkı sunarsınız hem de SEO yapmış olursunuz.

Kaliteli Back Linkler

E-ticaret sitenizi hem arama platformlarında ileriye taşıyacak hem de prestijinize katkıda bulunacak kaliteli back linkler almalısınız. Dikkat etmeniz gereken şey ise kalitesiz back linklerden uzak durmanız.

Bir E-Ticaret SEO Stratejisi Oluşturun

SEO yapmdan e-ticaret yapmak çoğu zaman boşa kürek çekmeye benzer. Hem insanlara hem de arama motorlarına sayfanızda ne bulmaları gerektiğini iyi şekilde söyleyin. URL’lerinizi optimize edin.

Site Hızını Artırın

Kullanıcılar bir e-ticaret sayfasının yüklenmesini beklemekten nefret eder. İster B2C ister B2B sayfanız olsun, hızlı bir deneyim sunmak için elinizden gelen her şeyi yapmanız gerekir – aksi takdirde, gelen müşteriyi kaçırdınız demektir.

Analytics ile Takip Edin

B2B müşterileri ticari kararlar aldıkları için B2B tüketicilerinden daha fazla araştırma yaparlar. Müşterilerinizin neye ihtiyacı olduğunu anlamanız önemlidir. Bunun için Analytics güzel bir araçtır.

 

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.