Genel
2020 E-ticaret İstatistikleri

2020 İçin Öngörülen E-ticaret İstatistikleri

Online ticaret ile ilgileniyorsanız, en güncel e-ticaret istatistikleri hakkında bilgi sahibi olmak çok önemlidir. Çünkü biliyoruz ki herhangi bir ticari sektörü anlamanın en iyi yolu gerçek rakamlar ve verilerdir. 2020 E-ticaret İstatistikleri ve geleceğe dair öngörülerle dolu makalemize başlayalım.

2020’de dünyada görülen Koronavirüs pandemisi nedeniyle e-ticaretin tüm dünyada daha hızlı ve istikrarlı bir oranda arttığı görülüyor. Dahası, uzmanlar perakende e-ticaret satışlarının 2020’de 4,13 trilyon dolara ulaşacağını tahmin ediyorlar. Bununla birlikte 2040 yılına kadar tüm alımların% 95’inin e-ticaret yoluyla gerçekleşmesi bekleniyor.

Dünyanın en hızlı büyüyen e-ticaret pazarı 2017 yılında 672 milyar dolarlık tahmini bir e-ticaret değerine sahip Çin’dir. ABD, en yüksek e-ticaret penetrasyon oranlarına sahiptir ve tüm internet kullanıcılarının yaklaşık % 80’i en az bir satın alma işlemi gerçekleştirmektedir. İnsanların online alışveriş yapmasının en önemli nedeni 7/24 istedikleri zaman alışveriş yapabilmeleridir.

E-ticaret paketlerimizi bu linkten inceleyebilirsiniz!

E-ticaret trafiğinin yaklaşık % 43’ü Google aramasından (organik) geliyor. Bu nedenle her geçen gün SEO’ya verilen önem de artıyor. Yavaş yüklenen web sitelerinde müşterilerin % 75’i alışveriş yapmaktan vazgeçiyor.

“2020 E-ticaret İstatistikleri”araştırmasında e-ticaretin sadece B2C sektöründe gelişmekle kalmayıp, aynı zamanda satışların B2B sektöründe de artmakta olduğunu gösteriyor.

2020 E-ticaret İstatistikleri

Google verilerine göre ürün aramalarının yaklaşık % 35’i 5 gün içinde satın alma işlemlerine dönüşüyor. Dijital alışveriş yapan kişilerin yaklaşık % 51’i akıllı telefonlarıyla alışveriş yapıyor.Bu nedenle mobil site arayüzleri çok daha önemli hale geliyor. Satın alıcılar satın aldıkları ürünlerde ücretsiz gönderim olduğunda daha fazla harcama yapıyorlar. Online alışveriş yapanların yaklaşık % 93’ü, online bir mağazanın görsel görünümünün satın alma kararlarında önemli bir faktör olduğunu belirtiyor.

Online alışveriş yapanların yaklaşık % 80’inin sorunlu iade politikaları olan e-ticaret sitelerinden alışveriş yapmadığı tahmin edilmektedir.Sosyal medya platformları aracılığıyla satın alınan tüm ürünlerin % 85’inin Facebook’tan geldiği tahmin ediliyor. İstatistiklere göre e-perakende satışlar dünyadaki tüm perakende satışların % 14’ünü oluşturuyor ve bu rakamın 2023 yılına kadar büyümesi ve % 22’ye ulaşması bekleniyor.

Mobil e-ticaret perakende satışlarının 2021 yılına kadar 3.5 trilyon dolara ulaşması bekleniyor. 2017’de online alışveriş yapanların yaklaşık % 42’si kredi kartıyla ödeme yapmayı tercih ettiklerini belirtti. Sosyal medya platformlarında aktif olarak yer alan online mağazaların satışları ise % 32 daha fazla.

X Kuşağı, online alışveriş nüfusunun % 34’ünü oluşturuyor ve ardından online alışveriş nüfusunun % 31’ini oluşturan Boomers geliyor. Dijital alıcıların yaklaşık% 30’u ise Milenyum kuşağıdır.

Online alışveriş yapanların yaklaşık % 55’i online incelemelerin satın alma kararlarını etkilediğini belirtiyor.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir