Genel
web_tasarım

2020-21’de Kazandıran Web Tasarım Trendleri

Dijital eğilimler ve kullanıcıların bir web sitesinden beklentileri her gün değişir. Bazı dijital eğilimlerin modası geçebiliyor, bazıları ise kendisine sağlam bir yer edinebiliyor. Eğer bir dijital girişimciyseniz kalabalığın arasından sıyrılmak için en son web sitesi trendlerini takip etmek önemlidir. Potansiyel müşterileriniz yüzlerce web sitesini ziyaret ederler ve sadece dikkat çekici olanlarda vakit geçirmeyi tercih edebilirler. Başarılı olmanın yollarından biri, görsel olarak çekici ve sezgisel bir web çözümü oluşturmaktır. İşte 2020 web tasarım trendleri;

Tasarımı ile konuşturacak bir web sitesi için bize ulaşabilirsiniz. İncelemek için tıklayınız!

1-Karanlık Mod

2020 web tasarım trendleri listesinin en kolay ve dikkat çekici maddesi karanlık moddur. Instagram, Apple ve Android gibi markalar ürünlerinde alternatif temalar sunuyor. Trendin popülaritesinin temel nedenleri ise şunlardır:

  • Ultra modern görünüyor;
  • Diğer tasarım öğelerini vurgulamaya ve patlatmaya izin verir;
  • Cihaz pil gücünden tasarruf sağlar (OLED / AMOLED ekranlarda);
  • Düşük ışık koşullarında göz yorgunluğunu azaltır.
  • Birçok uygulama, ziyaretçilere karanlık modu ne zaman etkinleştireceklerini seçme olanağı sağlar. Örneğin, Apple kullanıcıları cihazlarının görünümünü otomatik olarak değiştirmek için zaman planlayabilir.
  • 2. Benzersizlik katan eksiklikler

Eksik, serbest el web uygulaması tasarım öğeleri kullanıcılarda olumlu duygular uyandırabilir. Web sitenizi benzersiz ve özgün yaparlar. 2020’de kullanıcılar elle çizilmiş, egzotik ve kusurlu görselleri olumlu olarak değerlendiriyorlar. Bu tip tasarımların ögzün bir kişiliğe sahip olduğunu düşünüyorlar.

Bu tip tasarımlar ile müşterilere marka kimliğinizi gösterebilir ve kalabalığın arasından sıyrılabilirsiniz. Kullanıcıların dikkatini çekmek ve markanızın ne kadar özel olduğunu kanıtlamak için yeni, benzersiz ve yaratıcı bir şekilde farklı bir tasarım için her şeyin simetrik ve düzgün görünür olmasından çıkması gerek.

2020 web tasarım trendleri

3. Sürükleyici 3D öğeler

3D tasarım öğeleri her alanda yıllardır kullanıcıları büyülemiştir. VR ve AR teknolojileri ivme kazandıkça, bu trendin popülaritesi 2020’den sonra daha da artacak. Bu nedenle, tüm kullanıcıların ekranını kaplayan hiper gerçekçi 3D görseller oluşturmak mükemmel bir fikir olacaktır.

3D tasarımlar UI ve UX tasarımcılarının ve girişimcilerinin web sitelerini güzelleştirmelerine izin veriyor. Bu şekilde, potansiyel müşterileri web sitesinde daha uzun kalmaya ve ortalama oturum süresini artırmaya teşvik ediyorlar.

Başarılı bir 3D grafik uygulaması için temel gereksinimlerden biri, web sitenizin kullanıcı arayüzünün yüksek performansıdır. Platformunuz hızlı yüklenmiyorsa ve iyi optimize edilmediyse, bu tür ağır içeriği sorunsuz bir şekilde desteklemek mümkün olmayacaktır. Web sitenizin hızlı yüklenmiyor oluşu kullanıcılara gecikmeler, düşük yanıt süresi vb. sağlayabilir.

4. Yumuşak gölgeler, katmanlar ve yüzen elemanlar

Yenilikçi tasarım eğilimleri de yine oldukça trend bir web tasarım öğesi olacak. Yumuşak gölgeler ve hareketli görseller kullanın. Öğelerdeki derinliği gösterin bu web sayfanızı biraz daha 3D gösterir. Bu eğilim yalnızca grafiklere değil metin, görüntüler, videolar vb. İçin de geçerlidir.

5. Grafik ile fotoğraf karıştırma

2020’deki bir başka sıcak UI / UX tasarım trendi, görüntülerin üzerine üst üste binen grafiklerdir. Böyle bir karıştırma tekniği, yaratıcılığı ortaya çıkarmanıza ve muhteşem tasarımlar uygulamanıza izin verir.

Bu kolaj benzeri eğilim tasarımcıya oldukça esneklik kazandırır. Hem ürün görüntüleri için neşeli ve eğlenceli tasarımlar yaratmak hem de bir finans veya teknoloji web sitesine ciddiyet katmak için kullanabilir. Görüntüleri özelleştirmek ve web tasarımınıza ekstra kişilik eklemek için mükemmel bir yoldur.

6. Sesli Kullanıcı Arayüzü (VUI)

Sesli sohbet botları ve sanal asistanlar kesinlikle 2020’deki en sıcak teknoloji trendlerinden biri. Bilgi arama, not alma vb. yöntemlerimizi değiştiriyorlar. Apple, Android ve Google gibi markalar, trendleri UI / UX tasarım süreçlerinde bu arayüze bolca yer veriyorlar. Web siteniz ile konuşulmak, şirketinizin sektöründe rakipleri arasında sıyrılması için sesli kullanıcı arayüzü tasarım trendini uygulamalısınız.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.